PolskiEnglishDeutsch

Aktualności

Liczba wyników na stronie:

Aktualności

Strona 11 / 603

Zakup i dostawa winiet uprawniających do przejazdów po zagranicznych autostradach »
Dokonujemy zakupu winiet na przejazdy po drogach w Austrii i na Słowacji, udokumentowanego fakturami wystawionymi przez zagranicznych sprzedawców. Winiety sprzedajemy następnie polskim nabywcom. W jaki sposób rozliczyć dokonane nabycie i dostawę tych winiet?
środa, 6 kwietnia 2016
Startuje okienko transferowe ZUS-OFE »
Już 1 kwietnia rusza okienko transferowe w ramach II filara emerytalnego. Do końca lipca można decydować czy całość składki emerytalnej pozostawić w ZUS, czy też część przekazywać do OFE.
środa, 6 kwietnia 2016
Kierunki zmiany VAT »
Analizy przeprowadzane w Ministerstwie Finansów (MF) wykazują, że przedsiębiorcy o przychodach do 150 tysięcy PLN rocznie stanowią aż 51% liczby podatników VAT (880 tysięcy), ale generują jedynie 0,84% łącznego obrotu podatników VAT. Per saldo ci podatnicy wpłacają do budżetu 121 mln zł z tytułu podatku VAT (dane za 2014 rok).
środa, 30 marca 2016
Odprawa pieniężna dla pracownika »
Pracodawcy dokonując w firmie redukcji personelu w ramach ustawy o zwolnieniach grupowych obowiązani są do wypłaty odpraw pieniężnych. Odprawy te przysługują zarówno pracownikom zwalnianym grupowo, jak i indywidualnie. Są one traktowane jako rekompensata za utratę pracy i możliwość zarobkowania. Ich wysokość zależy od okresu zatrudnienia pracownika u danego pracodawcy.
środa, 30 marca 2016
Ceny transferowe jako priorytet MF na rok 2016 »
W związku ze wzrostem stosowania w transakcjach z podmiotami powiązanymi cen odbiegających od cen rynkowych, Ministerstwo Finansów przyjęło jako jeden z priorytetów administracji podatkowej na rok 2016 badanie cen transferowych w podmiotach powiązanych.
środa, 30 marca 2016
Formularz PIT-8C może być przesłany podatnikowi w formie elektronicznej - interpretacja indywidualna organu podatkowego »
Płatnik może przesłać podatnikom informację PIT-8C za pośrednictwem poczty elektronicznej. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z 12 stycznia 2016 r., nr IPTPB3/4511-227/15-6/RR.
środa, 30 marca 2016
Podatek bankowy »
Minister wskazał w interpretacji, że zgodnie z ustawą podatnikami tego podatku są instytucje pożyczkowe w rozumieniu ustawy o kredycie konsumenckim. Na tle tego przepisu pojawiły się wątpliwości, czy podatnikami w rozumieniu ustawy są pracodawcy niebędący instytucjami pożyczkowymi, którzy udzielają pożyczek swoim pracownikom ze środków obrotowych lub środków z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.
poniedziałek, 21 marca 2016
Uwaga na »
Z doniesień prasowych wynika, że ostatnimi czasy pojawiają się firmy, które proponują innym firmom przejęcie ich pracowników w ramach tzw. umowy outsourcingowej. Sugestia jest taka, że przyniesie to realne korzyści finansowe.
poniedziałek, 21 marca 2016
Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) »
Od 1 stycznia 2016 roku lekarze mogą wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie, nazywane e-ZLA. Nie oznacza to jednak, że od tej daty znikną dotychczasowe zwolnienia papierowe. Te będzie można  stosować  do końca 2017 roku.
poniedziałek, 21 marca 2016
ECOFIN uzgodnił projekt ws. wymiany informacji podatkowych »
Rada do Spraw Gospodarczych i Finansowych (ECOFIN) uzgodniła projekt dyrektywy ws. obowiązkowej automatycznej wymiany informacji w dziedzinie opodatkowania. Wpisuje się on w prowadzone w Polsce prace dot. zwalczania nadużyć finansowych. W posiedzeniu Rady 8 marca 2016 r. w Brukseli uczestniczył wiceminister finansów Leszek Skiba.
środa, 16 marca 2016
Jednolity Plik Kontrolny – publikacja struktur logicznych »
Ministerstwo Finansów informuje, że w zakładkach Kontroli Skarbowej i Administracji Podatkowej zostały opublikowane struktury logiczne postaci elektronicznej ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego.
środa, 16 marca 2016
Uwaga na fałszywe e-maile o windykacji należności z tytułu podatków »
Ministerstwo Finansów ostrzega przed e-mailami informującymi o „zadłużeniu w Departamencie Podatku
środa, 16 marca 2016